LGP pań w Frenstacie: Avvakumova i Kykkaenen najlepsze na treningach

fot. alchetron.com

fot. alchetron.com

Rosjanka Irina Avvakumova i Finka Julia Kykkaenen oddały najlepsze skoki podczas porannych serii treningowych Letniego Grand Prix w Frenstacie. Na miejscu odbywają się teraz kwalifikacje.

W pierwszym treningu Avvakumova skoczyła 96 metrów. Dało jej to najlepszą notę przed Norweżką Maren Lundby (94 m) i Francuzką Julią Clair (91 m). Czwarta była Włoszka Manuela Malsiner (88 m). Piątą pozycję zajęły ex aequo Lucile Morat (86 m) i Chiara Hoelzl (84 m).

Polki nie zachwyciły. Anna Twardosz była 40. po skoku na 68 m. Kinga Rajda skoczyła 63 metry i uplasowała się pozycję niżej. Z treningowego skoku zrezygnowały za to Japonki.

Drugi trening to popis Julii Kykkaenen. Finka skoczyła 99,5 m i mogła się cieszyć z zwycięstwa w treningu. Druga tym razem Avvakumova osiągnęła odległość o pół metra lepszą, uczyniła to jednak w korzystniejszych warunkach. Podium uzupełniła Sara Takanashi (95,5 m). Czwarta była Maren Lundby (93 m), piątą pozycję zajęła Yuki Ito (95,5 m), a czołową szóstkę dopełniła Yuka Seto z odległością taką samą jak próba rodaczki.

Podobnie skoki na piątą dziesiątkę zawodów oddały Polki. Anna Twardosz po skoku na 79,5 m uplasowała się na 39. pozycji, a Kinga Rajda była 46. po osiągnięciu 70,5 m.

Pełne wyniki treningów

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.