LGP Pań w Courchevel: Iraschko-Stolz, Klinec oraz Ito najlepsze na treningach

fot: sochi.tirol.at
fot: sochi.tirol.at

Zakończyły się wszystkie trzy treningi przewidziane w konkursie Letniego Grand Prix Pań w Courchevel na obiekcie HS-96. W pierwszym treningu Iraschko-Stolz uzyskała 88 metrów,  w drugim Klinec oddała skok na 97 metr, natomiast w ostatnim treningu Ito poszybowała na 95 metr.

Podczas pierwszego treningu najlepsza okazała się Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz, gdzie uzyskała 88 metrów. Tuż za nią znalazła się reprezentantka Japonii Sara Takanashi z odległością 87,5 metra, na trzecim miejscu uplasowała się kolejna z Japonek Yuki Ito z odległością 89 metrów. Poza czołową trójką była Norweżka Line Jahr z wynikiem 87,5 metra.

W drugiej serii sobie równych nie miała Słowenka Ema Klinec. W swojej próbie oddała skok na odległość na 97 metrów wyprzedzając przy tym Austriaczkę, która tym razem doskoczyła do 90 metra oraz Yuki Ito, która swoją próbę zakończyła z wynikiem 91 metrów. Na czwartym miejscu tym razem sklasyfikowana została Irina Avvakumova z odległością 91 metrów.

W trzeciej i zarazem ostatniej serii treningowej Japonka Yuki Ito wyprzedziła konkurentki zajmując pierwsze miejsce z odległością 95 metrów. Tuż za nią znalazła się ponownie na drugim miejscu Daniela Iraschko- Stolz, która poszybowała na 90,5 metra. Na trzecim miejscu znalazła się Słowenka Spela Rogelj, która swoją próbę oddała na odległość 94,5 metrów. Za Słowenką uplasowała się Sara Takanashi z próbą 88,5 metra.

Pełne wyniki wszystkich treningów Pań

Źródło: www.fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.