LGP: Kwalifikacje dla Michaela Hayboecka

Michael Hayboeck

W dzisiejszych kwalifikacjach do konkursu Letniej Grand Prix w Klingenthal zwyciężył Michael Hayboeck. Na podium znalazł się Davide Bresadola oraz Denis Kornilov.

Dzisiejsze kwalifikacje są ostatnimi w sezonie 2016 Letniej Grand Prix. Michael Hayboeck był ostatnim, który musiał się kwalifikować do dzisiejszego konkursu LGP w Klingenthal, jednak to on po skoku na odległość 137.5 metrów okazał się być zwycięzcą. Drugi Bresadola po locie na 136.5 metr przez długi czas prowadził, jednak przegrał z Austriakiem o 0.6 punktu. Trzecią lokatę w dzisiejszych kwalifikacjach zajął Denis Kornilov. Skoczył 133 metry, co dało mu w sumie 118.8 punktów.

Dobrą wiadomością jest to, że w pierwszej serii zobaczymy wszystkich reprezentantów Polski. Najlepszym z Polaków, który musiał się kwalifikować był Dawid Kubacki,  z sumą 112.5 punktów zajął siódmą pozycję. Klemens Murańka skoczył 123.5 metra, co dało mu 20 pozycję. Stefan Hula został sklasyfikowany na miejscu 34, Piotr Żyła na 35,a Jakub Wolny zajął 36 pozycję. Kamil Stoch i Maciej Kot nie musieli brać udziału w kwalifikacjach ze względu na bycie w pierwszej dziesiątce klasyfikacji Letniej Grand Prix. Jednak oboje wystartowali, Kamil Stoch skoczył 136.5 metrów, a Maciej Kot potwierdził swoją dobrą dyspozycję i wylądował aż na 141 metrze.

Reprezentant Włoch, czyli Alex Insam został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. Skoki w kwalifikacjach odpuścił sobie Stefan Kraft oraz Andreas Wellinger.

Pełne wyniki kwalifikacji.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.