LGP: Kranjec najlepszy na treningach w Czajkowskim

Robert Kranjec
Karuzela Letniej Grand Prix w skokach narciarskich zawitała do Rosji, gdzie na skoczni w Czajkowskim odbędą się dwa konkursy indywidualne mężczyzn i kobiet. Dzisiaj podczas oficjalnych treningów najlepiej spisał się Słoweniec Robert Kranjec. 

Kranjec w pierwszym treningu uzyskał 130 m i pewnie zwyciężył z pozostałymi rywalami. Za nim uplasował się młody reprezentant Czech Tomas Vancura, który uzyskał odległość o metr bliższą niż Słoweniec. Trzecie miejsce zajął Taku Takeuchi, który po skoku na 128 m potwierdził swoją dobrą dyspozycję. Dość przeciętnie wypadli reprezentanci Polski. Najlepszy z nich Andrzej Stękała wylądował na 119 m, co pozwoliło mu zajął 25. lokatę. Dopiero na 31. miejscu uplasował się Stefan Hula, który uzyskał 118,5 m. Dwa oczka niżej uplasował się Jakub Wolny, który wylądował o metr bliżej.

W drugiej serii treningowej Słoweniec poszybował najdalej na 137 m. Drugie miejsce zajął podopieczny Łukasza Kruczka Włoch Davide Bresadola, który uzyskał 135,5 m. Ponownie z dobrej strony pokazał się Czech Tomas Vancura, który uzyskał trzeci wynik i wylądował na 136,5 m. Najlepiej z Polaków spisał się tym razem Stefan Hula, który po skoku na 131 m zajął 12. miejsce. Andrzej Stękała po skoku na 127,5 m zajął 23. lokatę. W trzeciej dziesiątce uplasował się również Jakub Wolny (127,5 m), który zajął 27. miejsce.

Pełne wyniki

Z uwagi na to, że na liście znalazło się tylko 48. zawodników do jutrzejszego konkursu przystąpią wszyscy zgłoszeni. Początek konkursu o godz. 12:00. Godzinę wcześniej zaplanowana jest seria próbna.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.