LGP: Kot najlepszy w Courchevel, Stoch drugi

18:59, 16.07.2016 Anna Felska Aktualizacja: 20:40, 16.07.2016

Maciej Kot rozbieg 002

Za nami inauguracyjny konkurs Letniej Grand Prix. W Courchevel zawody zdominowali Polacy. Pierwsze miejsce wywalczył Maciej Kot a drugi był Kamil Stoch.

Maciej Kot po skoku na 129,5 m prowadził już po po pierwszej serii konkursu Letniej Grand Prix w Courchevel. Zaledwie 0,3 pkt tracił do niego znajdujący się na drugim miejscu Kamil Stoch (128,5 m). W drugiej rundzie dwukrotny mistrz olimpijski postawił wszystko na jedną kartę i wylądował na 128 metrze. Kot jednak obronił pozycję lidera, mimo że lądował 1,5 metra bliżej. Jego przewaga nad Stochem wyniosła równe 5 punktów. Podium uzupełnił Stefan Kraft, który w pierwszej serii miał 129 metra a w drugiej metr więcej. Austriak skakał jednak w lepszych warunkach od naszych zawodników.

Punkty wywalczyli dzisiaj jeszcze inni Polacy. Na 14. miejscu po skokach na 130,5 oraz 128 m uplasował się Klemens Murańka. W czołowej dwudziestce znalazł się również Piotr Żyła (126 m; 127,5 m), który awansował w drugiej rundzie z 19. pozycji na 16. Dawid Kubacki był 22. po próbach na 120 oraz 125,5 metra. Jakub Wolny po pierwszej serii zajmował 21. miejsce po skoku na 129,5 metra. W ostatniej kolejce lądował 12 metrów bliżej i spadł o 4 lokaty.