LGP kobiet we Frentacie: Takanashi wygrywa kwalifikacje, Polki bez awansu

0

Niestety, nie obejrzymy reprezentantek Polski w drugim konkursie Letniego Grand Prix we Frenstacie. W kwalifikacjach Anna Twardosz była czterdziesta ósma a Joanna Kil pięćdziesiąta druga. Triumfowała Sara Takanashi.

Sara Takanashi okazała się najlepsza podczas kwalifikacji do dzisiejszego konkursu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich kobiet we Frenstacie. Zwyciężczyni wczorajszych zawodów osiągnęła, jako jedyna, sto metrów. Japonka skakała z osiemnastej belki startowej, podobnie jak czołowa trójka eliminacji. Jej rodaczka Yuki Ito skoczyła 93,5 metra i zajęła drugie miejsce ze stratą ośmiu punktów. Na trzecim miejscu znalazła się Maren Lundby. Norweżka lądowała trzy metry dalej od Ito, ale miała dwa razy silniejszy wiatr pod narty (ponad metr na sekundę). Tuż za trójką znalazła się Słowenka Jerneja Brecl. Sędziowie zmierzyli jej 97 metrów, jednak ona skakała z dwudziestej belki startowej.

Kolejny raz do pierwszej serii nie awansowały Polki. Anna Twardosz uzyskała zaledwie 70,5 metra, co pozwoliło jej zajął dopiero czterdzieste ósme miejsce. Jeszcze słabiej wypadła Joanna Kil, której 58 metrów dało pięćdziesiątą drugą lokatę. Konkurs rozpocznie się o godzinie 14:00. Wyniki znajdziecie na Sportsinwinter.pl.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.