LGP kobiet we Frenstacie: Sara Takanashi wygrywa pierwszy konkurs w sezonie

To nie będzie standardowy weekend z letnim Pucharem Kontynentalnym. Skoczkowie narciarscy dzisiaj zmierzą się w Szczyrku, jutro w Wiśle a w niedzielę czeka ich rywalizacja za naszą południową granicą. Wszystko w ramach Pucharu Beskidów.

Drugi dzień zawodów we Frenstacie za nami. W ten weekend podczas Letniej Grand Prix mocnych na siebie nie znalazły Japonki. Wczoraj triumfowała Yuki Ito a dzisiaj na tron powróciła Sara Takanshi. Zdobywyczyni krzyształowej kuli za ubiegły sezon skoczyła dzisiaj 97,5 oraz 102 metry i wygrała z przewagą 10,2 punktu. Druga była Maren Lundby. Norweżce zmierzono w pierwszej serii 96 metrów. W drugiej poprawiła się o dwa metry i ponownie stanęła na podium. Trzecie miejsce zajęła wczorajsza triumfatorka. Ito prowadziła po pierwszym skoku na odległość 100 metrów. W drugiej próbie zmierzono jej 3,5 metra mniej i spadła w klasyfikacji konkursu. Pozostała jednak liderką Letniej Grand Prix.

Ponownie punktów nie wywalczyły Polki. Ania Twardosz uzyskała 73,5 metra i została sklasyfikowana na 39. miejscu. Kinga Rajda zajęła 48. miejsce.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.