LGP kobiet we Frenštacie: Juliane Seyfarth najlepsza w kwalifikacjach

Zwycięstwem Niemki, Juliane Seyfarth, zakończyły się kwalifikacje do jutrzejszego konkursu Letniego Grand Prix kobiet w skokach narciarskich, rozgrywanego w czeskim Frenštacie. Najlepszą z czterech startujących dziś Polek była Kinga Rajda – zajęła 33. miejsce.

Oprócz Rajdy, która skoczyła na odległość 77 metrów, do konkursu głównego zakwalifikowały się Anna Twardosz (69.5 metra, 38. miejsce) i Nicole Konderla (71 metrów, 40. miejsce). Tuż za Konderlą, z wynikiem wynoszącym 69 metrów, uplasowała się Joanna Szwab – nie wystarczyło jej to do awansu.

Juliane Seyfarth wygrała z wynikiem 92.5 metra. Aż 5.5 metrów dalej skoczyła druga w kwalifikacjach Francuzka Josephine Pagnier, jednak swoją próbę oddała w bardziej sprzyjających warunkach wietrznych, a także z wyższej belki. Trzecie miejsce zajęła zwyciężczyni obu treningów, najwyżej sklasyfikowana w klasyfikacji generalnej LGP spośród zawodniczek obecnych w Czechach, Słowenka Nika Kriznar (93 metry). Pierwsza seria jutrzejszego konkursu – ostatniego tej rangi w sezonie letnim – rozpocznie się o 10:30 polskiego czasu.

wyniki kwalifikacji

źródło: fis-ski.com 

Adrian Gerula

W Sportsinwinter.pl od początku 2019 roku. Zajmuję się biegami narciarskimi, biathlonem i sportami saneczkarskimi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: