LGP kobiet w Hinterzarten: Zwycięstwo dla Takanashi, Rajda z awansem do serii finałowej

Za nami konkurs inauguracyjny Letniego Grand Prix kobiet w Hinterzarten. W Niemczech zwyciężyła Sara Takanashi. Druga była Yuki Ito, a trzecia Ramona Straub. Kinga Rajda ostatecznie zawody zakończyła na pozycji 27. 

Po pierwszej serii na prowadzeniu znalazła się Sara Takanashi. Reprezentantka Japonii poszybowała na 105 metr, co dało jej w sumie 128.5 punktów. Druga pozycja należała do Yuki Ito, która skoczyła 105.5 metra i do liderki traciła 11.2 oczek. Z kolei na trzecim miejscu uplasowała się Ursa Bogataj. Słowenka wylądowała na 95 metrze, a na jej koncie widniało 110.9 punktów. Czwarta była Katharina Althaus (94.5 m), a piąta Jacqueline Seifriedsberger (94.5 m). Nasza jedyna reprezentantka w inauguracji Letniego Grand Prix kobiet, czyli Kinga Rajda uzyskała 80.5 metra. Dało jej to awans do drugiej serii, gdyż zajęła 28 lokatę.

Ostatecznie wygrana w zawodach inauguracyjnych Letnie Grand Prix kobiet należała do Sary Takanashi. Japonka wylądowała na 103 metrze, a na jej koncie w sumie widniała suma 254.4 punktów. Drugie miejsce zajęła Yuki Ito, która tym razem poszybowała na 99.5 metr i do liderki straciła aż 19.6 oczek. Na trzeciej pozycji została sklasyfikowana Ramona Straub. Reprezentantka gospodarzy skoczyła 95.5 metra, co dało jej w sumie 214.7 punktów. Czwarta była kolejna Niemka – Katharina Althaus (93.5 m), a piąta Chiara Hoelz (99 m). Kinga Rajda (83 m) ostatecznie uplasowała się na lokacie 27, co jest również jej najlepszym wynikiem w zmaganiach na najwyższym poziomie.

Pełne wyniki konkursu

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.