LGP kobiet w Courchevel: Kriznar i Lundby najlepsze na treningach

10:38, 09.08.2019 Anna Felska Aktualizacja: 10:39, 09.08.2019

Letnie Grand Prix przeniosło się do francuskiego Courchevel. Dzisiaj rywalizują tam panie. W porannych seriach treningowych najlepszy były Nika Kriznar i Maren Lundby.

W pierwszy treningu najdalej poszybowała Nika Kriznar. Słowenka uzyskała 130 m z 25. belki startowej. Drugie miejsce zajęła mistrzyni olimpijska Maren Lundby. Norweżka wylądowała aż 15 metrów bliżej ale z niższej, o dwa stopnie platformy startowej. Trzeci wynik uzyskała reprezentantka gospodarzy Josephine Pagnier (123,5 m). Kolejne cztery miejsca zajęły Słowenki: Ursa Bogataj (115,5 m), Spela Rogelj (108,5 m), Katra Komar (108 m) i Jerneja Brecl (106 m). Na starcie treningu stanęło zaledwie 16 zawodniczek. Zabrakło m.in. Japonek z Sarą Takanashi na czele oraz najlepszych zawodniczek z Niemiec.

W drugiej serii treningowej górą była Maren Lundby. Triumfatorka Pucharu Świata w minionym sezonie uzyskała 131 m. Druga była Nika Kriznar (125,5 m). Trzecia ponownie była Josephine Pagnier (119 m). Czwartą pozycję zajęła Ursa Bogataj (115 m). Rumunka Daniela Halarambie po skoku na 115,5 m zajęła piąte miejsce. Czołową szóstkę zamknęła Maja Vitc (102,5 m). Ponownie na starcie stanęło tylko 16 zawodniczek.

Do zawodów zgłosiło się zaledwie 29. skoczkiń dlatego nie odbędą się zaplanowane na 16:30 kwalifikacje. W zamian odbyła się trzecia seria treningowa, w której udział wzięło osiem zawodniczek: sześć Słowenek i dwie Norweżka. Najlepsza była Nika Kriznar (128,5 m). Drugie miejsce zajęła Ursa Bogataj (118,5 m), a trzecie Silje Opseth (106 m).

Pełne wyniki trzech serii treningowych

W związku z brakiem kwalifikacji o 16:30 odbędzie się seria próbna. Na 18:00 zaplanowano początek konkursu kobiet.  Do Courchevel nie udały się reprezentantki Polski, które startują w Letnim Pucharze Kontynentalnym w Szczyrku.