LGP Kobiet: Takanashi znowu triumfuje

12:04, 16.07.2016 Anna Felska

Sara-Takanaschi-1 Fot: zimbio.com

Sara Takanashi wygrała obie serie zawodów LGP w Courchevel, zostawiając  swoje rywalki z tyłu. Na podium znalazły się jeszcze Chiara Hoelzl oraz Yuki Ito. Kinga Rajda zajęła 28 miejsce.

W pierwszej serii młoda Japonka skoczyła na 99.5 metr, co pozwoliło jej na uzyskanie dużej przewagi nad pozostałymi rywalkami. Natomiast w serii finałowej lot na 90 metr spowodował wygraną zawodów Takanashi w Courchevel. Podczas pierwszej serii, jak i finałowej drugą pozycje zajmowała reprezentantka Austrii, Chiara Hoelzl. Jednak do pierwszej Takanashi dzieliło ją aż 28.8 punktów. Podczas pierwszej serii, trzecią lokatę zajmowała reprezentantka Niemiec, czyli Seyfarth Juliane. Niestety podczas serii finałowej nie otrzymała dobrych not za styl, co spowodowało spadek na 8 miejsce. Na trzecie miejsce w drugiej serii wskoczyła Yuki Ito z odległością 91.5 metra, lecz do drugiego miejsca brakowało jej tylko 3.9 punktu. Nasza jedyna Polska reprezentantka zajęła 28 miejsce. Kinga Rajda w pierwszej serii skoczyła 80 metrów, a podczas serii finałowej 80.5 metra. Przypomnijmy, że jest to pierwszy start Kingi Rajdy w zawodach takiej rangi.