LGP kobiet: Lundby najlepsza w kwalifikacjach, Rajda z awansem

kinga rajdaKinga Rajda awansowała do jutrzejszego konkursu indywidualnego FIS Grand Prix w Czajkowskim. Kwalifikacje wygrała Norweżka Maren Lundby.

Maren Lundby w dzisiejszych kwalifikacjach zdeklasowała swoje rywalki dzięki uzyskaniu 101 metrów. Norweżka oddawała swoją próbę z belki ustawionej o dwie pozycje niżej od swoich rywalek. Drugie miejsce zajęła Anna Rupprecht, która uzyskała 100 metrów. Nita Englund po tym, jak zmierzono jej 96,5 metra, zajęła trzecie miejsce. Z ostatniej pozycji do konkursu awansowała Kinga Rajda. Najlepsza aktualnie zawodniczka z Polski uzyskała zaledwie 77,5 metra i może mówić o sporym szczęściu. W wywalczeniu miejsca w konkursie pomogła dyskwalifikacja Julii Kykkaenen.

Z czołowej dziesiątki LGP najdłuższym skokiem popisała się Yuki Ito. Japonka w swojej próbie poleciała na 100,5 metra. Tylko cztery zawodniczki z czołówki skorzystały z prawa do oddania skoku próbnego. Na belce startowej nie zobaczyliśmy Sary Takanashi, która dobrze spisała się w treningu. Konkurs w sobotę o 16:00.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.