LGP Kobiet: Dominacja Takanashi. Drugi trening przerwany

fot.: zimbio.com

fot.: zimbio.com
fot.: zimbio.com

Sara Takanashi wygrała pierwszy trening na skoczni normalnej w Courchevel, pobijając rekord tego obiektu o równy metr. Nasza jedyna reprezentantka – Kinga Rajda zajęła 31 miejsce. Druga seria treningowa została odwołana z powodu zbyt silnego wiatru.

Sara Takanashi już w trakcie pierwszej serii treningowej pokazała swoją dominację. Młoda Japonka w swojej próbie uzyskała 101,5 metra (88.8 pkt) i tym samym pobiła rekord skoczni normalnej w Couchevel, który należał do Danieli Iraschko – Stolz (100,5  metra). Takanashi rezultat ten uzyskała startując z 8 belki, gdzie większość treningu zawodniczki startowały z 13 platformy. Na drugim miejscu uplasowała się Carina Vogt (95 metrów; 71.8 pkt.). Trójkę najlepszych zawodniczek treningu uzupełniła Yuka Seto, która uzyskała 95,5 metra (68.3 pkt.).

Kinga Rajda po skoku na 80 metr (33.4 pkt.) zajęła ostatecznie 31 miejsce miejsce. Przypomnijmy, że dla młodej Polki jest to debiut w zawodach FIS Grand Prix.

Drugą serie treningową według listy startowej rozpoczęła Michaela Rajnochova, która miała duże problemy w locie i zaliczyła upadek podczas lądowania. Jury zawodów wówczas ogłosiło 15 minutową przerwę. Jednak z powodu nasilającego się wiatru, ostatecznie nie udało się przeprowadzić drugiej serii treningowej.

Na godz. 17:00 zaplanowano kwalifikacje, w których udział wezmą 42 zawodniczki. Jutro o godz. 9:00 odbędzie się seria próbna, a o godz. 10:00 konkurs indywidualny.

Pełne wyniki treningu

Źródło: fis-ski.com / Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.