LGP: Karl Geiger liderem klasyfikacji generalnej, Niemcy na czele w Pucharze Narodów

geigerZa nami drugi przystanek Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Po weekendzie w Hinterzarten na czele klasyfikacji generalnej cyklu znajduje się Karl Geiger, który o 40 punktów wypełnia Timiego Zajca.

Zwycięstwo w sobotnim konkursie indywidualnym pozwoliło Karlowi Geigerowi na objęcie pozycji lidera w klasyfikacji generalnej FIS Grand Prix 2019. Niemiec wykorzystał nieobecność zajmującego po weekendzie w Wiśle pierwsze miejsce – Timiego Zajca. Słoweniec jest aktualnie drugi. Miejsce na podium pozwoliło Gregorowi Schlierenzauerowi przesunąć się na trzecie miejsce w “generalce”. Austriaka już dawno nie było widać tak wysoko w tabeli. Za nim plasuje się nieobecny w Hinterzarten Dawid Kubacki z osiemdziesięcioma punktami wywalczonymi przed tygodniem w Polsce. Piotr Żyła jest dwunasty (45 pkt.), Aleksander Zniszczoł siedemnasty (38 pkt.), Andrzej Stękała osiemnasty (30 pkt.), Maciej Kot dwudziesty pierwszy (27 pkt.), dziesięć pozycji niżej znajduje się Kamil Stoch (12 pkt.), Klemens Murańka trzydziesty trzeci (9 pkt.), Paweł Wąsek trzydziesty siódmy (6 pkt.) a Jakub Wolny tuż za nim (5 pkt.).

Klasyfikacja indywidualna

W klasyfikacji Pucharu Narodów prowadzą nasi zachodni sąsiedzi, który wygrali w sobotę konkurs drużyn mieszanych i mają aktualnie 776 pkt. Dwadzieścia sześć punktów mniej zgromadzili dotychczas Słoweńcy i są na drugim miejscu. Trzecie miejsce zajmuje Polska (652 pkt.).

Klasyfikacja Pucharu Narodów

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.