LGP Hinterzarten: Niemcy zwyciężają, Polacy tuż za nimi!

Niemic-300x300Przed chwilą zakończył się drugi konkurs drużynowy cyklu Letniej Grand Prix.  W Hinterzarten najlepsi okazali się gospodarze, czyli Niemcy. Tuż za nimi znalazła się Polska. Podium uzupełniła Norwegia.

Niemiecka drużyna, która po pierwszej serii miała duża przewagę nad Polską, w drugiej postawiła tylko kropkę nad “i” i zwyciężyła przed własną publicznością.

Podczas drugiej serii, w grupie pierwszej najlepsze skoki oddali  Jarkko Maeaettae – 98 metrów, Markus Schiffner (102 m), Rune Velta i Severin Freund (po 100,5 m) oraz Maciek Kot – 99,5 metra.  Druga grupa to dalekie skoki Deschwandena i Sjoeena (obaj po 99 metrów), Stephana Leyhe (101,5 m) i Piotra Żyły (99,5 m).

W trzeciej grupie trwała walka pomiędzy Polską, a Norwegią. Jednak 98 metrów Gangnesa nie wystarczyło, aby pokonać Dawida Kubackiego, który uzyskał 98,5 m. Andreas Wellinger uzyskał 102,5 m co dało Niemcom pewne zwycięstwo.

Przed skokami ostatniej grupy wciąż nie wiadomo było, kto stanie na drugim miejscu podium. Anders Fannemel skoczył 96,5 m, a Kamil Stoch 96 m. I to Polacy okazali się lepsi. Ostatni skakał Andreas Wank, który skokiem na odległość 104 m zapieczętował zwycięstwo niemieckiej drużyny.

Oficjalne wyniki

Żródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.