LGP Hinterzarten: Dawid Kubacki poleci po wygraną? (lista startowa)

10668952_464181487088432_3973043490618121361_oPo wczorajszym konkursie drużynowym dzisiaj nadszedł czas na zmagania indywidualne. W rywalizacji zespołów triumfowali Niemcy przed Polakami i Norwegami. Który skoczek będzie najlepszy dzisiaj?

Przed tygodniem w indywidualnym konkursie, na skoczni im. Adama Małysza, najlepszy był Dawid Kubacki. Polak wyprzedził Piotra Żyłę i Kennetha Gangnesa. Na normalnym obiekcie w Hinterzarten na 18:30 zaplanowano kwalifikacje. Po świetnych wynikach w Wiśle, cała piątka naszych reprezentantów udział w zawodach ma zapewniony. Wiatr w Niemczech może dzisiaj być silniejszy. Prognozy wykazują, że może on osiągać od 3 do 4 m/s. Ma być jednak nieco chłodniej niż wczoraj, gdyż słupki rtęciowe będą wskazywały temperatury poniżej 30 stopni.

Faworytami konkursu są oczywiście Niemcy, którzy wczoraj zaliczyli trzy najlepsze wyniki indywidualnie. Najgroźniejszy będzie Andreas Wellinger, który wczoraj uzyskał najwyższą notę. Do grona walczących o zwycięstwo trzeba dopisać Andreasa Wanka, powracającego Severina Freunda, Petera Prevca i oczywiście lidera cyklu Dawida Kubackiego. Dzisiejsze skoki Polaków powinny być lepsze. Możemy zatem spodziewać się wspaniałych emocji. Transmisja zawodów ‘na żywo’, tylko w Eurosport.

Lista startowa kwalifikacji 

Źródło: Informacja własna / Fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.