LGP Hakuba: Sakuyama i Neumayer najlepsi na treningach!

SAM_3149Dzisiaj na skoczni w Hakubie odbyły się trzy serie treningowe przed kolejnymi konkursami z cyklu Letniej Grand Prix. Na starcie pojawiło się 42 zawodników, co oznacza brak kwalifikacji przed jutrzejszym konkursem. 

W pierwszej serii treningowej najlepszy okazał się reprezentant gospodarzy – Kento Sakuyama, który uzyskał 126 m. Na drugim miejscu znalazł się Michael Neumayer (126,5 m). Trzeci wyniki uzyskał czterokrotny mistrz olimpijski – Simon Ammann (118,5 m). Z dobrej strony pokazali się również Japończycy Taku Takeuchi (118,5 m) oraz Noriaki Kasai (123 m).

W drugim treningu najlepszy wynik uzyskał Michael Neumayer (122,5 m). Drugie miejsce z odległością 123 m zajął Jan Matura. Trzecie miejsce zajął Taku Takeuchi (123,5 m). Na starcie nie pojawił się Kento Sakuyama.

Trzecia seria treningowa padła łupem Japończyków. Najlepszy ponownie okazał się Kento Sakuyama, który w swoim skoku uzyskał 128 m. Tuż za nim na drugim miejscu znalazł się Yumu Harada, który oddał najdłuższy skok 129,5 m. Trzeci wyniki uzyskał Taku Takeuchi (128,5 m). Ponownie z dobrej strony pokazał się Simon Ammann, który po skoku na 124,5 m zajął 4. miejsce.

Pełne wyniki serii treningowych

źródło: informacja własna / fis-ski.com 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.