LGP Hakuba: Dzisiaj pierwszy konkurs indywidualny (lista startowa)

DSC_0302Skoczkowie powracają do rywalizacji w Letniej Grand Prix. Już dzisiaj w japońskiej Hakubie odbędzie się pierwszy konkurs indywidualny. Do Japonii nie udali się jednak polscy zawodnicy. 

Na starcie dzisiejszych zawodów stanie 42 zawodników, w tym 12 Japończyków. Skoczkowie z jedenastu państw rywalizować będą na skoczni o punkcie konstrukcyjnym usytuowanym na 120 metrze. W Hakubie nie obejrzymy wielu skoczków światowej czołówki. Zabraknie m.in. Severina Freunda, Andreasa Wellingera, Petera Prevca czy Andersa Fannemmela.

Pełna lista startowa dzisiejszego konkursu 

Zdecydowanym faworytem dzisiejszego konkursu po wczorajszych treningach wydaje się być Kento Sakuyama. Japończyk wygrał dwie serie treningowe a do tej pory w Letniej Grand Prix zgromadził 186 pkt i zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Na własnym obiekcie groźni na pewno będą Taku Takeuchi oraz Noriaki Kasai, którzy w tym roku debiutują w zawodach LGP.

Program zawodów:


Sobota, 29.08.2015
10:30 – Seria próbna
11:30 – Pierwsza seria konkursowa

Kento Sakuyama pod nieobecność Severina Freunda oraz Dawida Kubackiego, ma szansę zostać liderem Letniej Grand Prix. Czy Japończyk odniesie sukces na własnej skoczni? Początek konkursu już o 11:30. Niestety żadna ze stacji telewizyjnych nie będzie transmitować dzisiejszych zawodów. Konkurs można zobaczyć na internetowym kanale Eurosport Player.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.