LGP: Dziś treningi i kwalifikacje w Hinterzarten [lista startowa]

fot. Jagoda Wojas

fot. Jagoda Wojas
fot. Jagoda Wojas

Przed nami kolejny weekend z zawodami FIS Grand Prix w skokach narciarskich. Tym razem karuzela najlepszych skoczków przeniosła się do niemieckiego Hinterzarten. Dziś kwalifikacje.

W uzdrowiskowej niemieckiej miejscowości Hinterzarten rozegrane zostaną dzisiaj kwalifikacje do trzeciego indywidualnego konkursu tegorocznej edycji Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Zmagania skoczkowie rozpoczną od godziny 17:30, kiedy na skoczni o punkcie HS 108 rozpocznie się oficjalny trening. Na jego liście znajdujemy 57 nazwisk. W kwalifikacjach o 20:00 zmagać się będzie czterech Polaków: Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Jakub Wolny. Z udziału w eliminacjach zwolnieni są Maciej Kot (lider cyklu) oraz Kamil Stoch (wicelider), chociaż pewnie obaj oddadzą swoje próby.

W tym roku w Hinterzarten zaplanowano tylko jeden konkurs. W poprzednich latach tradycją było rozgrywanie zawodów drużynowych. Wówczas triumfowali Niemcy przed Polakami i Norwegami. Indywidualnie najlepszy był Dawid Kubacki, który pokonał Severina Freunda i Kento Sakuyame. W tym roku jako faworyt do Niemiec przyjechał inny Polak – Maciej Kot. Nasz skoczek wygrał dwa pierwsze konkursy i niemal każdy wskazuje go jako “pewniaka” do pierwszej lokaty. Za wygraną łatwo na pewno nie da trzeci w ostatnim konkursie w Wiśle – Andreas Wellinger. Pozostali gospodarze też włączą się do walki. Nie zapominajmy, że na liście startowej jest także Peter Prevc. Transmisja z dzisiejszych kwalifikacje w Eurosport 1.

Lista startowa

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.