LGP: Dziś treningi i kwalifikacje w Einsiedeln (lista startowa)

DSC_0759 (Copy)

Już dzisiaj w szwajcarskich Einsiedeln odbędą się treningi i kwalifikacje przed jutrzejszym konkursem indywidualnym. Na belce startowej pojawi się 67 skoczków w tym sześciu reprezentantów biało – czerwonych.

Skoczkowie narciarscy nawet w lecie ciężko pracują aby być w jak najlepszej formie zimą. FIS Grand Prix to przede wszystkim dla nich sprawdzian swoich umiejętności, które osiągnęli do tej pory oraz czas do przetestowania różnych nowinek technicznych. Na tym etapie przygotowań ekipy z poszczególnych krajów bacznie się obserwują aby nie przeoczyć tego co może być istotne w zimie. Tym razem karawana FIS Grand Prix zawitała do szwajcarskiego Einsiedeln, gdzie już dzisiaj odbędą się treningi i kwalifikacje. Na jutro zaplanowano jeden konkurs indywidualny. Do kwalifikacji na skoczni HS 117 przystąpi 67 zawodników. Trener Stefan Horngacher do Szwajcarii zabrał tą samą szóstkę zawodników, która startowała w Hinterzarten, czyli: Macieja Kota, Kamila Stocha, Jakuba Wolnego, Dawida Kubackiego, Klemensa Murańkę i Piotra Żyłę.

Pełna lista startowa treningów i kwalifikacji

Program zawodów w Einsiedeln:

Piątek 5.08.2016

14:00 – oficjalny trening
18:00 – kwalifikacje

Sobota 6.08.2016

16:30 – seria próbna
18:00 – pierwsza seria konkursowa

Niestety, dzisiejszych kwalifikacji nie będzie można zobaczyć na żadnym kanale sportowym. Jutrzejszy konkurs będzie transmitowany na żywo na kanale Eurosport 2 od godz. 18:00.

Źródło: Informacja własna/fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.