LGP: Dziś drugi konkurs w Rosji (listy startowe)

Jakub Wolny

Dziś miłośnicy skoków narciarskich będą mogli oglądać drugie z kolei zmagania zawodników i zawodniczek w Rosji na skoczni w Czajkowskim.

Na obiekcie HS – 140 wystartuje 42 zawodników z 12 różnych krajów. Najliczniejszą grupą na obiektach w Czajkowskim jest Słowenia (7 reprezentantów) oraz Japonia i Austria (po 6 zawodników). Na belce startowej pojawi się trzech biało czerwonych. Nasi kibice będą mogli trzymać kciuki za Andrzeja Stękałę, który przyodziany będzie w plastron z 19. numerem startowym, Jakuba Wolnego, który skoczy jako 23 zawodnik oraz za Stefana Hulę (31 numer startowy). Na godzinę 10:00 zaplanowana jest seria próbna, a o 11:00 powinna rozpocząć się pierwsza seria konkursowa. Dla panów zawody w Czajkowskim są 6 przystankiem z 8 zaplanowanych na ten sezon letni.

Lista startowa mężczyzn

Tego samego dnia jednak na mniejszym obiekcie, HS- 106, rywalizować będą skoczkinie. W przeciwieństwie do zawodów mężczyzn przed konkursem przewidziane są kwalifikacje. Na ich starcie pojawią się 43 zawodniczki z 14 różnych krajów. Z 13 numerem startowym (miejmy nadzieję szczęśliwym) pojawi się jedyna nasza reprezentantka, młodziutka Kinga Rajda. Na godzinę 14:00 zaplanowane są kwalifikacje, a o 15:00 planowo ma rozpocząć się pierwsza seria konkursowa. Dla Pań zawody w Czajkowskim są ostatnim startem w tym sezonie letnim. Do której zawodniczki będzie należało zwycięstwo w tegorocznym LGP?

Lista startowa kobiet

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.