LGP: Descombes Sevoie najlepszy w kwalifikacjach

DSC_7768-Kopiowanie

Francuz okazał się najlepszy podczas kwalifikacji przed jutrzejszym konkursem Letniego Grand Prix w Einsiedeln. Uzyskane 112,5 metra dało mu 2 dziesiąte punktu przewagi nad Jakubem Wolnym, mimo że odległościowo Polak był lepszy o metr. Wszyscy nasi reprezentanci w konkursie.

Jakub Wolny (113,5 m) wyprzedził o zaledwie jedną dziesiątą trzeciego Phillipa Aschenwalda. Austriak lądował na 116,5 m. Tuż za podium uplasował się kolejny z Polaków, Klemens Murańka. Uzyskał on 112 metrów. W pierwszej szóstce znalazło się też miejsce dla Richarda Freitaga (111 m) i Manuela Poppingera (114 m).

W gronie prekwalifikowanych najlepiej zaprezentował się Kamil Stoch. Mistrz Olimpijski z Sochi uzyskał 115, 5 metra. Nie zawiódł też Maciej Kot. Jego 113,5 metra było czwartą odległością w gronie zawodników, którzy awans do konkursu uzyskali z urzędu. Poza Stochem, ustąpił tylko dwóm Austriakom: Kraftowi i Hayboeckowi. Treningowej próby nie oddał tylko Ryoyu Kobayashi.

Start pozostałych Polaków również można zaliczyć do udanych. Szczególnie na brawa zasłużył Piotr Żyła. Skoczek nie jest jeszcze w czołowej dyspozycji, a mimo to udało mu się uplasować na wysokim 13. miejscu po próbie na 112 metrów. Dwie pozycje niżej sklasyfikowany został Dawid Kubacki (117,5 m)

Już po zakończeniu kwalifikacji zdyskwalifikowany został Tom Hilde, który plasował się na czele rywalizacji. Tym samym do konkursu szczęśliwie awansował 41. wówczas Ilmir Hazedtinov.

Pełne wyniki

Jutrzejszy konkurs zaplanowany został na godzinę 18. Trzymajmy kciuki za dobre próby naszych reprezentantów!

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.