LGP: Czy Maciej Kot już dziś zapewni sobie triumf w klasyfikacji generalnej? (lista startowa)

maciej-kot

Przed nami przed ostatnie zawody z cyklu FIS Grand Prix w skokach narciarskich. Zawodnicy rywalizować będą na skoczni w austriackim Hinzenbach. Czy Maciej Kot już dzisiaj będzie mógł cieszyć się z wygranej w klasyfikacji generalnej cyklu?

Skocznia w Hinzenbach jest zaliczanych do tych obiektów, które mogą przysporzyć zawodnikom problemów. Punkt konstrukcyjny na Aigner – Schanze usytuowany jest na 85 metrze. W zeszłym roku triumf odniósł Gregor Schlierenzauer przed Peterem Prevcem i Kennethem Gangnesem. Jak będzie w tym roku?

Polscy kibice najbardziej liczą na Macieja Kota, który już dzisiaj przed finałowymi zawodami w Klingenthal może sobie zapewnić zwycięstwo w klasyfikacji generalnej FIS Grand Prix. Przypomnijmy, że zawodnik z Zakopanego już raz na skoczni w Hinzenbach wygrał. Miało to miejsce w 2012 roku. We wczorajszych kwalifikacjach klasę Mistrza pokazał Peter Prevc, ale to polscy zawodnicy triumfowali na treningach, co przed dzisiejszym konkursem może napawać optymizmem.

Na 11:30 zaplanowano serię próbną. Konkurs planowo ma rozpocząć się godzinę później. Transmisję z zawodów przeprowadzi stacja EUROSPORT 1. Początek o godz. 12:15. Na starcie zobaczymy 50 zawodników w tym sześciu reprezentantów Polski.

Pełna lista startowa

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.