LGP Ałmaty: Zwycięstwo Jerneja Damjana!

damjan_courchevel_13
fot. berkutschi.com

Jernej Damjan zwyciężył pierwszy z dwóch konkursów rozgrywanych w Kazachskich Ałmatach. Jury zawodów w drugiej serii pozwoli na zdecydowanie dalsze loty. Zwycięzca konkursu uzyskał 134 metry i wyprzedził drugiego Reruhi Shimizu (133 metry) o 4,7 pkt.. Na trzecim miejscu uplasował się reprezentant Rosji – Vladislav Boyarintsev, który skoczył na odległość 133 metrów. Miejsce Rosjanina było dużą niespodzianką dzisiejszych zawodów.

Najdalszy skok oddał w dzisiejszych zawodach i w II serii Taku Takeuchi – 138 metrów, który konkurs skończył na czwartym miejscu. Na piątym miejscu uplasowali się ex aequo Mikhail Maksimochkin (130 metrów) i Junshiro Kobayashi (130 metrów). Na następnych miejscach znaleźli się zawodnicy, którzy zaliczyli spadek w stosunku do pierwszej serii zawodów. Gregor Deschwanden zajął siódme miejsce po skoku na 131,5 metra, Davide Bresadola był ósmy (128,5 metra), a Phillip Sjoeen zajął dopiero dziewiąte miesjce (130 metrów).

Już jutro kolejny konkurs z cyklu FIS Letnia Grand Prix w skokach narciarskich w Ałmatach. Transmisje z zawodów przeprowadzi stacja Eurosport. Początek pierwszej serii zaplanowano na godz. 14:00.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.