LGP: 12 ekip wystartuje w FIS Grand Prix Wisła 2014!

DSCF0382editZnamy kolejne szczegóły zbliżających się konkursów inaugurujących Letnie Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle. Jak informuje Katarzyna Koczwara z PZN, w trakcie zawodów będziemy mogli podziwiać aż 12 ekip. Zarówno podczas konkursu drużynowego jak i indywidualnego w Wiśle zobaczymy najlepszych skoczków świata. Swój udział w wiślańskiej edycji FIS Grand Prix w skokach narciarskich potwierdziły m.in. ekipy z Austrii, Norwegii, Niemiec, Szwajcarii czy Słowenii. Polska skorzysta z prawa przysługującego gospodarzowi i w  kwalifikacjach wystawi dwunastu zawodników. W konkursie indywidualnym nie zabraknie podwójnego złotego medalisty z Soczi i zdobywcy Kryształowej Kuli za sezon 2013/2014 – Kamila Stocha.

Kibice skoków narciarskich od 24 do 26 lipca będą mieli okazję zobaczyć swoich faworytów na skoczni im. Adama Małysza. Do Wisły przyjadą najlepsi skoczkowie. Swój udział potwierdziło 12 reprezentacji: Austria, Włochy, Japonia, Korea Południowa, Norwegia, Rosja, Rumunia, Czechy, Słowenia, Szwajcaria, Niemcy oraz oczywiście Polska. We wstępnych zgłoszeniach widnieją nazwiska m.in. Austriaków: Gregora Schlierenzauera, Andreasa Koflera, zimowego rekordzisty wiślańskiej skoczni Stefana Krafta i Andersa Koflera, Norwegów: Toma Hilde, Rune Velty i Andersa Fannemela oraz Japończyków Yuty Watase i Reruhi Shimizu. Będzie także okazja poznać mniej znanych zawodników. Z Rumunii przyjedzie Sorin Pitea i Eduard Torok. Oficjalne składy reprezentacji zostaną potwierdzone podczas odprawy kierowników drużyn w czwartkowy poranek 24 lipca.

Cały czas trwa sprzedaż biletów na zawody FIS Grand Prix Wisła 2014. Wejściówki można kupić za pośrednictwem serwisu Kupbilet.pl bądź w sklepie Wiślaczek w Wiśle (pl. Hoffa 3).  Bilety na kwalifikacje będą do kupienia na skoczni im. Adama Małysza 24 lipca w cenie: 10 zł (miejsca stojące) i 20 zł (miejsca siedzące). Więcej szczegółów na oficjalnej stronie zawodów www.wisla-malinka.com .

Źródło: Katarzyna Koczwara / PZN

Foto: Zdjęcie dzięki współpracy z Krystianem Wieczorkiem

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.