Letnie mistrzostwa Słowenii i USA w kombinacji norweskiej

0

FasterSkier.com

FasterSkier.com

Vid Vrhovnik i Ema Volavsek zdobyli złote medale podczas rozegranych w Planicy letnich mistrzostw Słowenii w kombinacji norweskiej. Mistrzami USA tego lata zostali Annika Malacinski i Taylor Fletcher.

Słoweńcy i Słowenki rywalizowały w Planicy 11 października. Wśród pań na skoczni najlepsza okazała się Silva Verbic (87 m), przed Volavsek (84 m) i Spelą Mastnak (81,5 m). Verbic miała na starcie 30 sekund przewagi, na mecie jednak Volavsek okazała się o 17 sekund szybsza. Mastnak miała równo minutę straty do Verbic na starcie (czyli 30 sek. do Volavsek), na mecie jednak straciła 1:45.0 i w stawce czterech zawodniczek zdobyła brązowy medal.

Mistrzostwa Słowenii kobiet

Wśród kombinatorów szerszej publiczności zaprezentował się znany głównie jako skoczek narciarski Nejc Dezman. Co było do przewidzenia, najlepiej wypadł na skoczni – 100,5 m wyprzedzając na niej Urosa Vrbeka (97 m i 26 sek. straty) i Vida Vrhovnika (96,5 m i 32 sek. straty). W biegu Dezman się nie liczył, spadając na piętnaste miejsce na siedemnastu zawodników (do zwycięzcy stracił 5:14.0!). Vrhovnik ostatecznie triumfował o 53 sek. przed piątym w skokach (minuta straty do Dezmana) Ozbejem Jelenem i o 1:01.0 min. nad Rokiem Jelenem (czwarty w skokach, 52 sek. straty do Dezmana). Blisko podium był wspomniany młodziutki Vrbek, ale ostatecznie ze stratą 1:09.0 zajął czwarte miejsce.

Mistrzostwa Słowenii mężczyzn

Z pewnym opóźnieniem relacjonujemy mistrzostwa USA, które odbyły się w Park City 27 lipca. Wśród pań wystartowały dwie zawodniczki. Na skoczni Annika Malacinski (70,5 m) miała raptem 2 metry i 26 sek. przewagi nad Tess Arnone, ale na mecie wzrosła ona do 1:58 min. Wśród panów najlepiej skoczył Nathaniel Mah (94 m), który miał 20 sek. przewagi nad drugim Grantem Andrewsem (92,5 m), a dokładnie minutę nad trzecim Stephanem Schumannem (88 m). Tyle samo jednak skoczył doświadczony 29-letni Taylor Fletcher (miał 1:04 min. straty na starcie), o którym od zawsze wiadomo, że lepiej biega niż skacze. Wygrał zawody o 35 sek. nad Mahem, 54 sek. nad Andrewsem i 1:16 min. nad Schumannem.

Mistrzostwa USA

źródło: fis-ski.com, usanordic.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.