Letnie mistrzostwa Polski w Zakopanem – podejście drugie. Gdzie oglądać? Transmisja w TV

fot. M. Król

Już od jutra oczy wszystkich polskich fanów skoków narciarskich będą skierowane na Zakopane, a konkretnie na kompleks Średniej Krokwi, gdzie organizatorzy podejmą kolejną (oby skuteczną) próbę rozegrania letnich mistrzostw Polski. Rywalizację zawodników i zawodniczek będzie można zobaczyć w telewizji. Kto okaże się najlepszy w tym roku?

fot. M. Król

Czy tym razem się uda?

Pierwotnie najlepsi polscy skoczkowie oraz skoczkinie o medale na krajowym podwórku na nowo otwartym kompleksie Średniej Krokwi mieli powalczyć 9 lipca. Fatalne prognozy i zbyt silne podmuchy wiatru zmusiły jednak organizatorów do odwołania imprezy i przeniesienia jej na inny termin – 28-29 października.

Zatem to właśnie w czwartek Polacy powalczą o prymat na krajowym podwórku. Główną areną zmagań po 12 latach przerwy będzie skocznia K-95 w Zakopanem.  Początek konkursu kobiet zaplanowano na godz. 20. Z kolei o 20:15 do rywalizacji przystąpią mężczyźni. Zmagania poprzedzą treningi (17:00) oraz kwalifikacje (18:45). Dzień później z kolei będziemy świadkami zawodów drużynowych, które rozpoczną się o godz. 11:45. Transmisję z tegorocznego czempionatu przeprowadzi TVP Sport.

Oni bronią tytułów

Przypomnijmy, że tytułów sprzed roku bronić będą Dawid Kubacki oraz Joanna Szwab. Ten pierwszy okazał się lepszy od Andrzeja Stękały oraz Klemensa Murańki. Z kolei zawodniczka z Chochołowa wyprzedziła Kingę Rajdę oraz Annę Twardosz. Ponadto, sukces drużynowy będą chcieli powtórzyć zawodnicy klubu WSS Wisła w Wiśle. Warto dodać, że w zeszłorocznej rywalizacji w Szczyrku zabrakło Kamila Stocha, który odpuścił start z powodu przeziębienia.

W klasyfikacji wszechczasów mistrzostw Polski w warunkach letnich wciąż prowadzi Adam Małysz z 19 indywidualnymi krążkami (18-0-1) przed Dawidem Kubackim (5-0-1) oraz Kamilem Stochem (2-6-5). Wśród kobiet z kolei przodują ex-aquo Kinga Rajda oraz Joanna Szwab (2-1-1).

źródło: Informacja własna