Letnie Grand Prix w Rosji i Kazachstanie odwołane

Na placu boju pozostała już tylko Wisła. Letnie Grand Prix w skokach narciarskich w Szczuczyńsku i Czajkowskim odwołane z powodu epidemii koronawirusa.

Międzynarodowa Federacja Narciarskia (FIS) potwierdziła, iż zaplanowane na 5-6 września zawody w Szczuczyńsku oraz na 12-13 września zawody w Czajkowskim – nie odbędą się. Powodem jest epidemia koronawirusa, która zablokowała organizację konkursów w Kazachstanie i Rosji. Chęć udziału w zawodach w pierwszym z krajów wyraziły zaledwie trzy reprezentacje. Przepisy jednak umożliwiają zorganizowanie zawodów zaliczanych do najwyższej rangi, z udziałem reprezentantów co najmniej ośmiu państw. Tym samym Czajkowski nie spełnia wymagań. Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej zawody Letniego Grand Prix odwołano także w niemieckim Klingenthal, a na początku lipca w austriackim Hinzenbach.

Wygląda więc na to, że jedynymi zawodami Letniego Grand Prix w tym sezonie, które mają dojść do skutku, będą zaplanowane na 22-23 sierpnia dwa konkursy indywidualne w Wiśle.

źródło: fis-ski.com