Letnie Grand Prix w Klingenthal jednak odwołane

fot. P. Ślezińska

Bardzo złe wieści płyną do nas zza zachodniej granicy. Niemiecki Związek Narciarski podjął decyzję o odwołaniu finału Letniego Grand Prix w Klingenthal. Zawody miały odbyć się w pierwszy weekend października.

fot. P. Ślezińska

O możliwości odwołania zawodów mówiono w kuluarach od kilku tygodni. Niestety, plotki stały się faktem. Niemiecki Związek Narciarski (DSV) zdecydował się odwołać zmagania skoczków narciarskich, ale nie tylko. W Niemczech nie odbędą się także konkursy LGP w kombinacji norweskiej. Te zaplanowane były w Oberstdorfie na 26-27 września. To oznacza, że tegoroczny cykl kombinatorów nie dojdzie do skutku.

Ze względu na nadal obowiązujące ograniczenia krajowe i międzynarodowe, nie ma możliwości zaplanowania organizacji zawodów przez DSV i jego komitety w sposób bezpieczny. Dotyczy to przede wszystkim wymaganych w tym kontekście zasad higieny – czytamy na stronie (DSV).

– Obecnie pracujemy nad stworzeniem odpowiednich koncepcji dla naszych zimowych imprez: Pucharu Świata oraz Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021 w Oberstdorfie – powiedział dr. Franz Steinle, prezes Niemieckiego Związku Narciarskiego. Władze DSV podkreślają, że najważniejsze dla nich jest zdrowie i bezpieczeństwo uczestników. Ich zdaniem, niewiele zostało czasu na to, aby przemyśleć i dokładnie wprowadzić w życiu zasady bezpieczeństwa podczas zawodów.

W efekcie w kalendarzu Letniego Grand Prix w skokach zostały tylko zawody w Wiśle, Kazachstanie i Rosji. Konkursy w tych dwóch ostatnich miejscowościach stoją pod znakiem zapytania. Nawet jeśli komitety podejmą próbę organizacji, do zmagań może zgłosić się niewystarczająca liczba ekipy, aby uznać je za oficjalne. Wówczas cykl mógłby rozpocząć się w Wiśle, ale i zakończyć.

 

Źródło: DSV

Mateusz Król
Obserwuj