LGP w Hakubie: Letnie Grand Prix przenosi się do Japonii. Dziś treningi, ale bez kwalifikacji (lista startowa)

Przed nami kolejny weekend z rywalizacją w Letnim Grand Prix w skokach narciarskich. Tym razem skoczkowie przenoszą się do japońskiej Hakuby. Polskę reprezentować będzie kadra B.

Zawody Letniego Grand Prix w Hakubie rozgrywane są od 1998 roku. Z 31. indywidualnych konkursów, które odbyły się na tej skoczni, w aż 13. triumfowali gospodarze. Również w ostatnich trzech sezonach dominowali Japończycy. W 2016 roku konkurs wygrał Taku Takeuchi, w 2017 dwukrotnie Junshiro Kobayashi, a rok temu, również w obu konkursach, zwyciężał Ryoyu Kobayashi. Polacy także mają za sobą udane starty w Hakubie. Na podium stawali tam: Adam Małysz, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jan Ziobro, czy Klemens Murańka. Po jednym zwycięstwie na swoim koncie mają Krzysztof Biegun i Kamil Stoch. Jak będzie tym razem? Do Japonii udała się kadra B Macieja Maciusiaka, w składzie: Kacper Juroszek, Paweł Wąsek, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł i Klemens Murańka. W ostatnich konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle, wysoką dyspozycją imponował Klemens Murańka, który triumfował w obu konkursach.

Do zawodów zgłoszono zaledwie 46. skoczków, dlatego też nie zostaną przeprowadzone kwalifikacje. Organizatorzy postanowili, iż w zamian odbędą się trzy, a nie dwie serie treningowe. Z czołówki klasyfikacji generalnej cyklu zobaczymy jedynie Jewgienija Klimowa, Naoki Nakamurę, Yukiyę Sato czy Killiana Peiera.

Lista startowa

Trening rozpocznie się o godz. 9:00.

źródło: informacja własna

Anna Felska

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.