Leona Popović ma się dobrze i liczy na dobry wynik w Zagrzebiu

0

fot. rom@nski photo / CC BY

fot. rom@nski photo / CC BY
fot. rom@nski photo / CC BY

Młoda chorwacka narciarka Leona Popović, która wycofała się z rywalizacji w Semmering po występie w pierwszym gigancie czuje się już dobrze i jutro wystartuje w Pucharze Świata w Zagrzebiu. Chorwatka liczy na dobry występ w swojej ojczyźnie.

Popović po slalomie gigancie w Semmering narzekała na uraz kolana, w związku z czym zrezygnowała ze startów w kolejnych dniach i wróciła do Chorwacji, gdzie miała przejść badania mające na celu sprawdzenie jak poważna jest kontuzja. Wobec zbliżających się zawodów PŚ w Zagrzebiu nie chciała ryzykować zdrowiem i stracić możliwość występu przed własną publicznością. Okazało się, że z kolanem jest na tyle dobrze, że Popović będzie mogła wystąpić w jutrzejszym slalomie na zboczu góry Sljeme w Zagrzebiu w Pucharze Świata. – Chcę spisać się tu lepiej niż poprzednio. W tym roku jestem bardziej zrelaksowana – powiedziała Popović.

Chorwacja obecnie nie ma w zawodniczek z czołówki Pucharu Świata. W składzie na jutrzejsze zawodyjest tylko 19-letnia Popović. Natomiast 17-letnia Ida Štima będzie przedzjeżdżaczką i przejedzie trasę Crveni Spust z kamerą. Popović ma już za sobą 12 występów w PŚ. Debiutowała dwa lata temu właśnie w Zagrzebiu. Rok temu zawodów PŚ w Zagrzebiu nie było z powodu braku śniegu.

Źródło: index.hr

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.