Lekki uraz Margot Bailet, Thomas Mermillod Blondin przejdzie operację

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

fot. Plamen Velev / CC BY NC ND

Końca problemów Thomasa Mermilloda Blondina nie widać. Francuski alpejczyk znów ma kłopoty zdrowotne i będzie musiał poddać operacji uda. Wypadek na treningu w Ushuaia miała natomiast jego rodaczka Margot Bailet.

Kojarzony przede wszystkim ze świetnymi występami w kombinacji, ale mający również na swoim koncie dobre wyniki w supergigancie 33-letni Francuz z powodu kontuzji uda, której doznał na treningu w Kanadzie, a następnie problemów z kręgosłupem nie wystartował w żadnych zawodach sezonu 2016/2017. Ominęły go m.in. Mistrzostwa Świata w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz. Tego lata Mermillod Blondin wraz z kolegami z kadry poleciał na zgrupowanie do Chile, gdzie trenował w La Parva. Niestety treningi w Ameryce Południowej potrwały krócej niż chciałby tego sam zawodnik, gdyż ponownie pojawił się ból w udzie. Po konsultacji medycznej podjęto decyzję o przeprowadzeniu operacji. Nie wiadomo jeszcze jak długa będzie przerwa francuskiego alpejczyka.

Pechowa była także wizyta w Argentynie, w Ushuaia dla członkini francuskiej kadry żeńskiej – Margot Bailet. Upadek na treningu był dla Francuski na tyle nieprzyjemny, że będzie musiała teraz przez chwilę odpocząć od jazdy. Na szczęście Bailet nie stało się nic poważnego i po krótkiej przerwie powinna wrócić do treningów. Na razie francuska zawodniczka odpoczywa już w Europie.

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Źródło: fantaski.it, skionline.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.