Leki na astme powodem myśli samobójczych Jauhojaerviego?

fot. yle.fi

fot. yle.fi

Już od jakiegoś czasu nie milknie sprawa dotycząca leków na astmę. Kolejna odsłona związana jest z finem – Sami Jauhojaervi, który w rozmowie z norweskim dziennikiem “Dagbladet”, wspomniał o swoich problemach depresyjnych i myślach samobójczych. Objawy takie wystąpiły po zmianie dotychczasowego leku.

Nieciekawa sytuacja ma swój początek po Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, gdzie zdobył złoto w sprincie drużynowym stylem klasycznym. To właśnie wtedy rozpoczął się dramat sportowca. Z powodu zmiany leku odczuwał nieprzyjemne dolegliwości. Przez około dwóch miesięcy cierpiał na depresje, pojawiały się też myśli samobójcze.

– Nowy lek na astmę zrujnował mnie całkowicie. W ulotce, którą przeczytałem, stało, że w jednym na tysiąc przypadków, właśnie takie mogą być skutki uboczne. Miałem problemy z dobrymi wynikami krwi. Brakowało mi energii. Praktycznie nie spałem –  wspomniał trzykrotny brązowy medalista Mistrzostw Świata. Decyzja mogła być tylko jedna – powrót do wcześnejszego leku. – Po dwóch dniach wszystko wróciło do normy –  wspomina fiński sportowiec.

Odczucie ulgi było najlepszym, co mogło go w tym przypadku spotkać. W lutym obecnego roku na Mistrzostwach Świata przed własną publicznością stanął na najniżsym stopniu podium wspólnie z Iivo Niskanenem w sprincie drużynowm stylem klasycznym.  Najważniejsze, że powróciła radość życia i problemy się zakończyły. Na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang będzie ekspertem reprezentującym fińską telewizję.

Źródło: sport.onet.pl

 

 

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.