Lekarz kadry po rezonansie Stocha. “To nieprawda”

fot. Tomasz Markowski

Znamy wyniki rezonansu magnetycznego kostki Kamila Stocha. Według informacji lekarza polskiej kadry – Aleksandra Winiarskiego, jej stan uległ dużej poprawie i być może już w przyszłym tygodniu zawodnik z Zębu powróci na skocznię.

fot. Tomasz Markowski

Kłopotliwa kontuzja i opóźniony powrót

Stoch od dłuższego czasu przechodzi rehabilitację związaną z kontuzją kostki, jakiej nabawił się na jednym z treningów. Wspomniany uraz wykluczył go m.in. z rywalizacji w Zakopanem oraz w Titisee Neustadt, którą zaplanowano w najbliższy weekend.

Podopieczny Michala Doleżala powrócił do zajęć na siłowni na początku tygodnia, kiedy to pochwalił się zdjęciem w mediach społecznościowych. W środę z kolei Stoch przeszedł badanie rezonansem magnetycznym, którego wynik poznaliśmy dzisiaj.

Wyniki rezonansu napawają optymizmem

Jak poinformował lekarz kadry skoczków – Aleksander Winiarski, wyniki są optymistyczne, co stwarza realne możliwości powrotu na skocznię już w przyszłym tygodniu. Na ten moment 35-latek systematycznie zwiększa obciążenia treningowe.

– Trening wprowadzaliśmy stopniowo, obciążając tylko dozwolone partie ciała przy leczeniu zachowawczym tego typu urazu. Po każdym tego typu wysiłku sprawdzaliśmy, czy wszystko jest dobrze, a badanie rezonansem magnetycznym potwierdziło tylko, że jest coraz lepiej – poinformował Winiarski.

Powrót na skocznię w przyszłym tygodniu?

Dr Winiarski uciął również medialne spekulacje nt. powrotu na skocznię Kamila Stocha jeszcze w tym tygodniu.

– To nie prawda. Po pierwsze to jednak trochę zbyt wcześnie, po drugie sypiący śnieg i dość silny wiatr i tak by na to nie pozwolił – powiedział.

Co z występem w Willingen?

Przypomnijmy, że początek XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie zaplanowano na 4 lutego. Polskich skoczków oprócz konkursów w Titisee- Neustadt czeka jeszcze rywalizacja w Willigen. Czy zobaczymy tam Kamila Stocha?

– Decyzja zapadnie w przyszłym tygodniu, kiedy to też być może Kamil zacznie trening na skoczni. Oczywiście, o ile pozwolą na to warunki pogodowe. To ważny element przy pierwszych próbach po takiej kontuzji – zdradził ortopeda.

źródło: PAP