Leif Kristian Haugen i Ragnhild Mowinckel Mistrzami Norwegii w slalomie gigancie

fot. Skirenn i Trysil / CC BY

W sobotę w Narwiku miały miejsce zmagania narciarzy alpejskim o Mistrzostwo Norwegii w slalomie gigancie. Była to już przedostatnia konkurencja podczas tych mistrzostw, które zakończę się jutro slalomem. W gigancie triumfowali Leif Kristian Haugen oraz Ragnhild Mowinckel. 

Gigant kobiet miał być przede wszystkim pojedynkiem pomiędzy Ragnhild Mowinckel i Niną Løseth, w który włączyła się jeszcze zwyciężczyni klasyfikacji giganta w Pucharze Europy – Kristin Lysdahl. W pierwszym przejeździe najszybsza była Mowinckel. Na drugim miejscu plasowała się Lysdahl (+0,30 sek.), a na trzecim Nina Loseth (+0,56 sek.). Czwarta była Marte Monsen, piąta Marte Berg Edseth, a szósta Guro Hvammen. Po drugim przejeździe wiele się nie zmieniło na czołowych miejscach. Mowinckel miała najlepszy rezultat także w drugiej części zawodów i powiększyła przewagę nad rywalkami. Drugi czas i drugie miejsce na ostatecznej liście rankingowej zdobyła Kristin Lysdahl (+0,88 sek.), natomiast trzecie miejsce zajęła Nina Løseth (+1,34 sek.) – z trzecim czasem drugiego przejazdu. Na pozycji czwartej sklasyfikowano Marte Monsen, na piątej znalazła się Thea Louise Stjernesund, a na szóstej Maria Therese Tviberg. Dla Ragnhild Mowinckel dzisiejsze zawody były przełamaniem po pechowych trzech dniach, gdy zajmowała 4. miejsce kolejno w kombinacji, supergigancie i zjeździe. W końcu udało jej się wywalczyć medal i to ten najcenniejszy.

Pełne wyniki giganta kobiet

Skoro gigant kobiet miał być starciem Mowinckel i Løseth to slalom gigant mężczyzn można było zapowiadać jako konfrontację Henrika Kristoffersena i Leifa Kristiana Haugena. Ci dwaj zawodnicy w klasyfikacji gigantowej Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim 2016/2017 zajęli miejsca tuż obok siebie. Kristoffersen był sklasyfikowany na 5., a Haugen na 6. miejscu. Jednak Kristoffersen nie pokazał dziś, że jest zawodnikiem należącym do ścisłej światowej czołówki giganta. Po pierwszym przejeździe zajmował on dopiero 8. miejsce ze stratą 1,14 sek. Liderem był Haugen, dla którego jest to zdecydowanie najlepszy sezon w karierze, m.in. za sprawą medalu Mistrzostw Świata. Na drugiej pozycji plasował się Patrick Haugen Veisten (+0,16 sek.), na trzecim Rasmus Windingstad (+0,32 sek.), na czwartym Henrik Røa (+0,84 sek.), a na piątym Joachim Jagge Lindstøl (+0,91 sek.). Miejsce szóste zajmował Stian Saugestad (+1,01 sek.), a siódme trzykrotny medalista tegorocznych mistrzostw Norwegii – Aleksander Aamodt Kilde (+1,09 sek.). Haugen w drugim przejeździe pojechał po złoto powiększając przewagę nad głównymi rywalami do zwycięstwa. Na drugie miejsce przesunął się Rasmus Windingstad (+0,73 sek.), a na trzecie spadł Patrick Haugen Veisten (+1,11 sek.). Dobry drugi przejazd w wykonaniu Aleksandra Aamodta Kilde skutkował awansem na 4. pozycję (+1,34 sek.), jednak czwartego medalu zdobyć się nie udało. Na piątym miejscu sklasyfikowany został Joachim Jagge Lindstøl, na szóstym Marcus Monsen, a na siódmym Åge Solheim. Henrik Kristoffersen pozostał na miejscu ósmym. Drugiego przejazdu nie ukończyli m.in. Henrik Røa i Stian Saugestad.

Pełne wyniki giganta mężczyzn

Jutro na zakończenie mistrzostw odbędą się zawody w slalomie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.