Legendarny biegacz narciarski wraca do rywalizacji

fot: wikipedia.org

Jeden z najbardziej utytułowanych i znanych biegaczy w historii zmagań chce powrócić do rywalizacji. Petter Northug, o którym mowa, w rozmowie z Daily Skier powiedział, że zamierza sprawdzić swoje siły w maratonach. Dokładnie chodzi o cykl Visma Ski Classics. 

fot: wikipedia.org

Northug zakończył karierę 12 grudnia 2018 roku. Norweski biegacz wywalczył m.in. trzynaście tytułów mistrza świata oraz cztery medale igrzysk olimpijskich. Stał się z pewnością jedną z najbardziej utytułowanych postaci w historii dyscypliny. Przez cały okres jego startów o Petterze było głośno – nie tylko ze względu na wyniki, ale również kontrowersyjne wypowiedzi. Najbardziej znane są te skierowane w stronę reprezentantów Szwecji.

Po zakończeniu startów na arenie międzynarodowej o obecnie 35-letnim sportowcu nie przestało się mówić. Niestety, tym razem powody takiego zachowania nie były zbyt ciekawe. Petter Northug w grudniu ubiegłego roku został skazany na 7 miesięcy więzienia. Wykryto u niego obecność narkotyków. Do tego znacznie przekroczył prędkość podczas jazdy. – Jestem zdesperowany i boję się tego, co przyniesie przyszłość. Bardzo mi przykro z powodu tych wszystkich, których zawiodłem – mówił.

Ostatecznie dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli nie trafił do wiezienia, a do zamkniętego ośrodka uzależnień. Teraz triumfator Tour de Ski 2014/2015 pobiegł w prestiżowych zawodach Blink Festival. Northug w rozmowie – już po starcie – z redakcją Daily Skier powiedział, że chciałby znów rywalizować z czołowymi zawodnikami. Celuje on w maratony.

– Mamy plany wzięcia udziału w cyklu Visma Ski Classics. Nastąpi to prawdopodobnie w następnym sezonie. Nie mogę się doczekać trenowania oraz wypracowania takiej formy, która pozwoli mi rywalizować z najlepszymi w biegach maratońskich – przyznał 38-krotny zwycięzca zmagań najwyższej rangi.

Źródło: dailyskier.com/informacja własna