Legendarna rosyjska biegaczka popiera działania Kremla. Oburzające słowa

fot. M. Rudzińska

Szefowa rosyjskich biegów Jelena Wialbe wypowiedziała się na temat rosyjskiej agresji na Ukrainę i pochwaliła działania wojsk oraz samego Władimira Putina. Wybitna przed laty biegaczka, która otwarcie popiera prezydenta Rosji, uważa, że świat zrozumie to, co aktualnie dzieje się na terytorium naszego wschodniego sąsiada. – Potrzeba czasu – tłumaczy.

fot. M. Rudzińska

“Świat nas zrozumie”

Jelena Wialbe słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi, które odbijają się szerokim echem nie tylko w środowisku biegów narciarskich. Tym razem szefowa rosyjskich biegów po raz kolejny dała popis ignorancji i publicznie poparła działania Władimira Putina, który 24 lutego rozpoczął inwazję na Ukrainę. Utytułowana zawodniczka stwierdziła, że potrzeba czasu na to by świat zrozumiał, że droga obrana przez Rosję jest słuszna.

– Potrzeba czasu, zanim wszystko się uspokoi. Dopiero wtedy zobaczymy wszystko z innej perspektywy. Nie stanie się to jednak tak szybko, jak wszyscy byśmy chcieli – rozpoczęła. – Świat zrozumie nas i wszystko to, co się dzieje. Oczywiste jest, że nazizm nie powinien funkcjonować na tej planecie. Teraz jednak puszka Pandory została już otwarta – dodała Wialbe cytowana przez sports.ru.

Zwolenniczka prezydenta

Pięciokrotna triumfatorka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nie ukrywa, że jest zwolenniczką władzy obecnego prezydenta Rosji. Warto przypomnieć, że pięć lat temu podczas mistrzostw świata w Lahti na jeden z wywiadów przyszła w… koszulce z podobizną Władimira Putina.

Źródło: sports.ru