Legendarna polska panczenistka walczy o życie

fot. Archiwum prywatne bliskich/Zrzutka.pl

Rodzina utytułowanej byłej polskiej panczenistki woła o pomoc. Erwina Ryś-Ferens od kilku lat walczy z rakiem kości. Jej stan w ostatnim czasie zdecydowanie się pogorszył. Potrzebne jest 200 tysięcy złotych.

fot. Archiwum prywatne bliskich/Zrzutka.pl

– Nasza mama wielokrotnie udowadniała na torze jaka wielką ma wolę walki, tak samo teraz nie poddaje się i walczy z rakiem – podkreślają bliscy wielokrotnej medalistki mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim. Rodzina zorganizowała internetową zbiórkę na leczenie Erwiny Ryś-Ferens.

– Mama nie czuje nóg i wymaga całodobowej opieki – czytamy na stronie zrzutki. Niezbędna jest rehabilitacja i dostosowanie mieszkania do potrzeb osoby leżącej i na wózku (min. łóżko ortopedyczne, łazienka dla niepełnosprawnych). – Rak kości odebrał jej to na czym swoja karierę zbudowała, silne nogi – dodaje rodzina.

Ryś-Ferens w latach 70-tych i 80-tych stanowiła o sile polskich panczenów na świecie. Zdobyła w trakcie swojej kariery trzy brązowe medale mistrzostw świata. W kraju często nie miała sobie równych, czego dowodzą aż 83 tytuły mistrzyni Polski. Teraz potrzebuje pomocy.

– Liczymy na Wasze wsparcie i mamy nadzieję, że teraz też Państwo nie zawiedziecie jej w kibicowaniu, tym razem po dojście do zdrowia. Bardzo dziękujemy za wszelką okazaną pomoc – piszą bliscy. Rehabilitację można wesprzeć pod tym linkiem.

Źródło: Zrzutka.pl

Mateusz Król
Obserwuj