Learoyd i Clair mistrzami Francji w skokach narciarskich

11:13, 31.03.2018 Kamil Karczmarek

W Rhone Alpes odbyły się mistrzostwa Francji w skokach narciarskich. Zawody rozgrywane były na skoczni o punkcie K zlokalizowanym na 81 metrze i o HS-90 metrów. Wygrali Jonathan Learoyd i Julia Clair.

W rywalizacji mężczyzn Jonathan Learoyd jako jedyny osiągnął lepszy wynik niż wielkość skoczni. Zawodnik z Courchevel skoczył 93,5 metra i uzyskał łączną notę 134,2 punktu. Najlepiej spisujący się Francuz w minionym sezonie Pucharu Świata wyprzedził o 8,5 punktu Ronana Lamy Chappuisa i Thomasa Rocha Duplanda, którzy ex aequo zajęli 2. miejsce. Osiągnęli oni taka samą odległość wynoszącą 89 metrów. Tuż za podium uplasowali się kombinatorzy norwescy Maxime Lahuerte i Laurent Muhlethaler. Drugi z nich zajął 5. pozycję ex aequo ze Szwajcarem Kilianem Peierem. Dwunaste miejsce przypadło legendzie francuskiej kombinacji Jasonowi Lamy Chappuisowi, który zakończył karierę.

Wyniki zawodów mężczyzn

Mistrzynią Francji została Julia Clair, która skoczyła 84 metry. O dwa metry dłuższą odległość osiągnęła Lucile Morat, ale przez słabe noty za styl zajęła 2. miejsce. Brązowy medal wywalczyła Lea Lemare po próbie na odległość 85 metrów. Do zawodów nie przystąpiła Coline Mattel. 23-letnia francuska skoczkini dzień przed zawodami zakończyła karierę.