Lauri Asikainen wygrywa w Rovaniemi! Ahonen wraca do rywalizacji!

fot. berkutschi.com
fot. berkutschi.com

Jak co roku w Rovaniemi, został zainaugurowany nowy sezon zimowy w skokach narciarskich. Zwycięstwo odniósł 25 – letni Lauri Asikainen, przed Anssi Koivurantą i Sami Niemi. Do rywalizacji po kontuzji powrócił utytułowany Fin – Janne Ahonen. 

Reprezentant klubu sportowego Kuusamon Erä-Veikot – Lauri Asikainen dwukrotnie skoczył najdalej ze wszystkich startujących zawodników. W pierwszej serii skoczył na 98 metrów a w drugiej poszybował na 96 metrów. Wyprzedził drugiego Anssi Koivurante (94 metry i 96 metrów) o 9 punktów. Koivuranta tym konkursem zapewnił sobie miejsce w składzie reprezentacji Finlandii na pierwsze zawody z cyklu Pucharu Świata w Klingenthal. Na trzecim miejscu w Rovaniemi uplasował się Sami Niemi (93,5 metra i 95,5 metra).

Wracający po kontuzji kolana – Janne Ahonen zawody zakończył na odległym 12 miejscu. W pierwszej serii uzyskał odległość 88,5 metra, natomiast w drugiej skoczył o 3 metry bliżej. Janne Ahonena nie zobaczymy również podczas konkursów Pucharu Świata w Klingenthal.

Pełne wyniki konkursu

Źródło: www.hiihtoliitto.fi

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.