Laurenne Ross kontuzjowana

23:56, 28.03.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 23:58, 28.03.2017

Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych w narciarstwie alpejskim zaczęły się dla Laurenne Ross znakomicie. Pierwszego dnia mistrzostw była najlepsza w supergigancie. Jednak później szczęście opuściło Laurenne. W slalomie nie ukończyła pierwszego przejazdu, natomiast w slalomie gigancie doznała kontuzji kolana.

Zawodniczka poinformowała na swoim profilu na Instagramie, że przez najbliższe kilka miesięcy nie będzie jeździć na nartach. Nie wiadomo jeszcze co dokładnie dolega Ross. Mają to wykazać dopiero badania, którym zostanie ona niedługo poddana. - Dopiszę to do mojej listy kontuzji, idę dalej naprzód i wrócę silniejsza - napisała Laurenne Ross. Podziękowała również wszystkim, którzy ją wspierają i zapewniła, że jeszcze powróci.

Mijający sezon 2016/2017 nie był dla Laurenne Ross tak udany jak poprzedni, ale i tak miała kilka bardzo dobrych występów, choć nie udało jej się stanąć na podium w Pucharze Świata. Najwyżej znalazła się w Jeongseon, gdzie zajęła w zjeździe 4. miejsce. Na Mistrzostwach Świata w Sankt Moritz uplasowała się na 5. pozycji w zjeździe. W klasyfikacji generalnej PŚ Ross uplasowała się na 25. miejscu. W zjeździe zajęła 9. miejsce, w supergigancie 17., a w kombinacji 24.

Źródło: usskiteam.com