Laura Dahlmeier zdała egzaminy trenerskie

fot. Alchetron.com

Laura Dahlmeier (fot. Alchetron.com)

W połowie maja kibice biathlonu usłyszeli niespodziewaną wiadomość dotyczącą mistrzyni olimpijskiej i wielokrotnej mistrzyni świata, Niemki Laury Dahlmeier. Zawodniczka postanowiła zakończyć swoją sportową karierę w wieku zaledwie 25 lat. Jak dowiedział się włoski portal fondoitalia.it, znakomita zimowa dwuboistka rozpoczęła przygotowania do roli szkoleniowca biathlonu.

Jeszcze w trakcie swej przygody z biathlonem Dahlmeier uzyskała licencję “C”, umożliwiającą jej trenowanie tej dyscypliny z dziećmi. Karin Orgeldinger, dyrektor sportowa Niemieckiej Federacji Narciarskiej (DSV), potwierdziła, że szkoleniowe możliwości mistrzyni olimpijskiej z 2018 roku niedługo wzrosną. Zawodniczka ma zamiar ubiegać się o licencję “B”, co da jej możliwość trenowania kadr na poziomie Pucharu IBU:

 – Jesteśmy bardzo szczęśliwi z powodu podjęcia kolejnych kursów przez Laurę. Powiedziała nam, że po krótkim odpoczynku od biathlonu cieszy się spokojnym życiem i ma więcej czasu. Byłoby czymś znakomitym ujrzeć efekty jej pracy z młodzieżą za kilka lat – przyznała Orgeldinger w wypowiedzi dla włoskiego portalu narciarskiego.

Sama zawodniczka wyjaśniła, że nadal zamierza odpoczywać, jednak musi myśleć dalekowzrocznie o swojej przyszłości zawodowej:

 – Zawsze chciałam dowiedzieć się więcej na temat niuansów treningowych w mojej dyscyplinie sportu. Teraz mam na to czas. Jestem niesamowicie szczęśliwa z powodu startu szkolenia w przyszłym tygodniu. Niemniej jednak nie jestem zdecydowana na rozpoczęcie kariery trenerskiej natychmiastowo. Nie wiem jeszcze, co czeka mnie w przyszłości, stąd taka decyzja – tłumaczy Dahlmeier.

źródło: fondoitalia.it/nordicmag.info

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.