Laura Dahlmeier: Na mecie byłam wykończona

fot. Alchetron.com

fot. Alchetron.com
fot. Alchetron.com

Laura Dahlmeier w środę wygrała bieg indywidualny na dystansie 15 kilometrów. Dla Niemki był to trzeci złoty medal na mistrzostwach świata w Hochfilzen, ale sam bieg kosztował młodą biathlonistkę wiele sił.

Laura Dahlmeier była jedną z głównych faworytek do zwycięstwa w biegu indywidualnym i potwierdziła swoją wysoką formę. Niemka w sezonie 2016/2017 stała się prawdziwą specjalistką od najdłuższych biegów (wygrała wszystkie trzy starty) i dzięki temu dołożyła do swojej kolekcji trzeci złoty medal na mistrzostwach świata w Hochfilzen. Środowy występ był jednak dla Dahlmeier ogromny wysiłkiem. Niemiecka biathlonistka była tak wyczerpana, że miała problemy z podniesieniem się ze śniegu po minięciu linii mety. – To był bardzo ciepły, ale specjalny dzień. Musiałam od samego rana dużo pić. W biegu czułam się jednak bardzo dobrze. Kiedy spudłowałam poczułam, że muszę biec jeszcze szybciej, żeby mieć szansę na zwycięstwo. Na finiszu czułam się wyczerpana, ale teraz jest już o wiele lepiej – mówiła Dahlmeier. – Dla mnie to był szczególny moment. Cieszę się, że nadal prezentuję wysoką formę i mogę wygrywać – dodała Niemka.

Srebrny medal w biegu indywidualnym wywalczyła Gabriela Koukalová. Dla Czeszki to trzeci krążek zdobyty na trasach w Hochfilzen. Obrończyni kryształowej kuli na konferencji prasowej była pod wrażeniem występu swojej młodszej rywalki. – Laura jest w niesamowitej formie i bardzo trudno jest ją pokonać. Jest silniejsza, szybsza, ma lepszą koncentrację, po prostu nie ma szans – przyznała wicemistrzyni świata.

Brązowy medal, dość niespodziewanie, padł łupem Alexii Runggaldier. Włoszka była bezbłędna na strzelnicy i odniosła największy sukces w karierze. – Czułam, że medal jest w moim zasięgu, jeśli strzelę na czysto. Jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się zaliczyć cztery “zera”. W biegu pościgowym też strzeliłam na czysto (Runggaldier awansowała z 43. miejsca na 15. – przyp. red.) i dało mi to wiele pewności siebie – powiedziała włoska biathlonistka.

Źródło: biathlonworld.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.