Lasse Ottesen zadowolony z zawodów kombinatorów w Ruce

fot.bilder.augsburger-allgemeine.de/

fot.bilder.augsburger-allgemeine.de/
fot.bilder.augsburger-allgemeine.de/

W wywiadzie dla FIS dyrektor zawodów kombinacji norweskiej Lasse Ottesen opowiedział chociażby o zawodach w Ruce, o kombinacji kobiet. Ottesen poruszył także temat zawodów, które odbędą się w tym sezonie.

Rok temu rywalizacji kombinatorów w Kuusamo z powodu wiatru została odwołana. W tym sezonie zawodów na Rukatunturi przebiegły bez żadnych problemów. Lasse Ottesen w wywiadzie dla FIS pochwalił fińskich organizatorów za perfekcyjne przygotowanie zawodów. Bez siatki osłaniającej skocznię przed wiatrem sobotnie skoki do kombinacji mogły się nie odbyć. Dyrektor sportowy nie kryje zadowolenia z zawodów w Finlandii i liczy na tak samo udaną rywalizację w Lillehammer.

Ottesen podkreślił, że ten sezon będzie bardzo ważny. Odbędzie się 25 zawodów zaliczanych do Pucharu Świata w tym powrót do Japonii i próba przedolimpijska w Pjongczang. Najważniejsze będą mistrzostwa świata, ale po dobrej organizacji zmagań w Ruce o przygotowanie obiektów w Lahti można być spokojnym.

Norweg przyznał również w rozmowie, że kombinacja norweska jest coraz bardziej popularnym sportem. Poprawiły się także statystyki oglądalności zawodów dwuboju w telewizji. Lasse Ottesen potwierdził, że zostaną poczynione dążenia do rozwoju kombinacji kobiet. Aktualnie panie rywalizują w Youth Cup.

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.