Lara Gut-Behrami zakażona koronawirusem. Nie wystartuje we Francji

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Lara Gut-Behrami otrzymała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Oprócz niej w izolacji są również dwaj członkowie sztabu szkoleniowego reprezentacji Szwajcarii. W związku z powyższym czołowa szwajcarska alpejka nie wystąpi w zawodach Pucharu Świata w Val d’Isere i Courchevel. 

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Słodko-gorzki sezon gwiazdy

Lara Gut-Behrami świetnie weszła w sezon 2021/22. Zajęła drugie miejsce w slalomie gigancie w Sölden. Wyczyn ten powtórzyła w supergigancie w Lake Louise. Ponadto przed tygodniem triumfowała w tej samej konkurencji w Sankt Moritz przed własną publicznością. Jednak nie uniknęła w tym czasie kłopotów. Od listopadowych zawodów w gigancie równoległym w Lech/Zurs narzekała na kłopoty z oddychaniem, a w drugim supergigancie w Szwajcarii doznała groźnie wyglądającego upadku. Na szczęście skończyło się na kilku siniakach. Teraz dopadł ją koronawirus. Według doniesień szwajcarskiej federacji narciarskiej wszyscy zakażeni przechodzą chorobę z lekkimi objawami grypopodobnymi.

Ominie cztery starty

Dwukrotna mistrzyni świata z Cortiny d’Ampezzo (2021) z powodu zakażenia opuści najbliższe zawody Pucharu Świata we Francji. Nie zobaczymy jej w najbliższy weekend w Val d’Isere, gdzie alpejki zmierzą się w zjeździe i supergigancie ani w Courchevel, gdzie odbędą się dwa giganty.

Źródło: espn.com/informacja własna