Lara Gut-Behrami nie wystąpi na finałach Pucharu Świata z powodu kontuzji

fot: fis-ski.com

Lara Gut-Behrami doznała kontuzji tuż przed finałami alpejskiego Pucharu Świata w Grandvalirze. Oznacza to przedwczesny koniec sezonu dla szwajcarskiej alpejki.

W poniedziałek odbył się pierwszy trening w Grandvalirze przed ostatnim zjazdem Pucharu Świata w sezonie 2018/2019. Niestety jedyną zawodniczką, która nie ukończyła pierwszego przejazdu treningowego była Lara Gut-Behrami, która upadła, doznając kontuzji. Na wieczornym spotkaniu kapitanów poinformowano, że Szwajcarka zerwała więzadła w prawej stopie. Po powrocie z Andory narciarka przejdzie kolejne badania lekarskie.

Lara Gut-Behrami w swojej karierze 24-krotnie wygrywała w zawodach Pucharu Świata, jednakże w trwającym sezonie ani razu nie udało jej się stanąć na najwyższym stopniu podium. W obecnym sezonie najbliżej wygranej była w Sankt Moritz. Wówczas do zwyciężczyni (Mikaeli Shiffrin) w supergigancie straciła 0,28 sek. W Garmisch-Partenkirchen podczas rywalizacji w supergigancie również uplasowała się na podium, zajmując 3. lokatę. Na Mistrzostwach Świata w Åre zjazd zakończyła na 8. pozycji, supergigant na 9., a slalom gigant na 21.

Źródło: sportnews.bz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.