Lanisek po najlepszym sezonie w karierze: “Chcę skakać na najwyższym poziomie”

Anze Lanisek ma za sobą najlepszy sezonie w karierze. Szczególnie udany był początek minionej zimy, gdzie dwukrotnie stał na podium. Słoweniec chce kontynuować dotychczasową pracę, która przynosi efekty. – Chcę skakać na najwyższym poziomie – mówi.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2019/2020 Lanisek zajął 15. miejsce i zdobył 543 pkt, co było jego najlepszym wynikiem w karierze. – Chcę kontynuować dotychczasową pracę. Chciałbym skakać na najwyższym poziomie. Staram się również wprowadzać zmiany, by moje ciało było bardziej dynamiczne i mobilne. Wykonuję różne ćwiczenia, aby sprawdzić, czy będzie jakaś różnica. Na razie po pierwszych treningach okazało się, że to korzystne zmiany. Mam nadzieję kontynuować treningi w tym kierunku – powiedział w wywiadzie dla siol.net.

Świat opanowała pandemia koronawirusa, co przeszkodziło w treningach wielu sportowcom. Jak ten trudny czas kwarantanny spędził Anze? – Kwarantannę odbyłem w bliskim kręgu rodzinnym, z dziewczyną i synem. Często chodziliśmy na spacery. Dobrze sobie poradziliśmy. Jeśli chodzi o trening, mieliśmy od trenera indywidualny program. Ja też jeździłem na rowerze, ale w tym roku nie przesadziłem – przyznał. Dodał także, że tak późny start Letniego Grand Prix, które planowane jest na przełom sierpnia i września, nie przeszkodzi w przygotowaniach do zimy.

Przypomnijmy, że Anze Lanisek znalazł się w siedmioosobowej słoweńskiej kadrze A na sezon 2020/2021.

źródło: siol.net