Lanisek i Logar ze złotymi medalami Mistrzostw Słowenii!

fot. berktuschi.com

Wczoraj na dużej skoczni w Planicy zostały rozegrane Mistrzostwa Słowenii w skokach kobiet i mężczyzn. W konkursie kobiet triumfowała Eva Logar (120,5 i 122,5 metrów; 209,4 pkt), która wyprzedziła Ursę Bogataj o ponad 19 punktów (116 i 117 metrów; 190,4 pkt)! Podium uzupełniła Spela Rogelj (108 i 113 metrów; 164,8 pkt).

Największe niespodzianki działy się jednak podczas zmagań panów. Tytuł wywalczył w imponującym stylu Anze Lanisek. Ten osiemnastolatek oddał skoki na odległości 131,5 oraz 140 metrów i drugiego na podium Tomaza Naglica wyprzedził o blisko 20 punktów! Brązowy medal przypadł Matijazowi Pungertarowi. Mogłoby się wydawać, że w zmaganiach zabrakło ścisłej czołówki skoczków słoweńskich, jednak to błąd. Dopiero na szóstym miejscu znalazł się Cene Prevc, a na dziewiątym zawody ukończył Peter Prevc. Wicemistrz Olimpijski z Sochi stracił jednak do zwycięzcy aż 44 punkty!

W konkursie drużynowym triumfowała drużyna SK Triglav Kranj I w składzie Robert Kranjec, Nejc Dezman, Cene Prevc i Peter Prevc (939,8 pkt), wyprzedzając SSK Sam Ihan I (Jernej Damjan, Tilen Bartol, Gasper Bartol, Jure Sinkovec; 925,2 pkt) i SSK Ilirija I (Ziga Mandl, Jan Kus, Tine Bogataj, Andraz Pograjc; 790 pkt).

Pełne wyniki:

Kobiety | Mężczyźni

Źródło: berktuschi.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.