XvAg_grIZa niespełna dwa lata najlepsi narciarze klasyczni będą rywalizować o medale mistrzostw świata w Lahti. Fińscy organizatorzy podczas spotkania z przedstawicielami FIS, podsumowali ostatnie pół roku działań i wskazali plany na przyszłość.

Lahti zakasało rękawy i zgłosiło swoje aspiracje do podjęcia wyzwania stworzenia niezapomnianych mistrzostw świata. – Przekazanie nam flagi FIS w Falun było niesamowitą chwilą dla naszego zespołu – powiedział Janne Leskinen, dyrektor generalny Lahti 2017. Nadszedł czas pełen pracy, dlatego zatrudniono jeszcze więcej osób na pełen etat.

 Spotkanie odbywało się w Instytucie Vierumaki, gdzie na co dzień trenują sportowcy z różnych dyscyplin sportowych. Właśnie tutaj będzie oficjalna wioska Lahti 2017, gdzie zamieszkają zawodnicy. Zawody Lahti Games w marcu były doskonałym pretekstem do przetestowania infrastruktury sportowej. Organizatorzy wychwycili kilka rzeczy wymagających poprawy i już zabrali się do pracy. Następny duży test w przyszłym roku (19-21.03.2016).

Niedawno ruszyła także oficjalna strona internetowa imprezy Lahti2017 , a dla użytkowników Facebooka przygotowano specjalny profil o tej samej nazwie. To były pierwsze spotkania w Finlandii z organizatorami następnego czempionatu. – Lahti ma wspaniały zespół, który z pewnością sprosta wyzwaniu – powiedziała sekretarz generalny FIS Sarah Lewis.

Źródło: Fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.