Kwoty startowe na 1. period sezonu letniego

DSC_7825-Kopiowanie

Sezon zimowy 2015/2016 to już historia. Przedstawiamy kwoty startowe dla poszczególnych reprezentacji na Letni Puchar Kontynentalny i FIS Grand Prix w skokach narciarskich. 

Dopiero wczoraj oficjalnie zakończony został Puchar Świata w sezonie 2015/2016. Kryształową Kule zdobył Peter Prevc, który nie miał sobie równych. Teraz wszyscy skoczkowie udadzą się na długo wyczekiwane urlopy i wypoczynek. Do treningów wrócą na początku maja. Pierwszymi rezultatami ich pracy będą mogli się pochwalić podczas konkursów z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego i FIS Grand Prix w skokach narciarskich.

O ilości miejsc startowych na 1. period letniego sezonu na zawody FIS Grand Prix decyduje prowadzony przez Międzynarodową Federację Narciarską ranking – WRL. Z analizowanego dokumentu wynika, że największą liczbę zawodników – sześciu – będą mogły wystawić reprezentacje Austrii, Japonii, Niemiec, Norwegii, Słowenii i Polski.

Dodatkowo, jednego więcej zawodnika uzyskały drużyny Austrii, Niemiec i Norwegii za ostatnie konkursy Pucharu Kontynentalnego w zimie, których zawodnicy stawali na podium.

Limity startowe 1. period FIS Grand Prix

Austria – 7
Niemcy – 7
Norwegia- 7
Polska – 6
Japonia – 6
Słowenia – 6
Szwajcaria – 4
Finlandia – 4
Rosja – 4
Czechy – 4
Francja – 3
Pozostałe państwa – 2

Według wstępnego kalendarza FIS Grand Prix w skokach narciarskich, który jest opublikowany na oficjalnej stronie federacji, zawody powinny zostać zainaugurowane już 16 lipca we francuskim Courchevel. Następnie, skoczkowie mają się przenieść do Polski, gdzie 22 i 23 lipca będą rywalizować na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle w konkursie drużynowym i indywidualnym. Cały cykl ma się zakończyć 2 października w Klingenthal.

Wstępny kalendarz FIS Grand Prix

Na zawody mniejszej rangi jakimi jest Letni Puchar Kontynentalny obowiązują inne kwoty startowe. Tym razem musimy skorzystać z rankingu CRL aby móc odczytać je. Po sześciu zawodników mogą wystawić reprezentacje Niemiec, Austrii, Norwegii, Słowenii i Polski.

Trzy kraje dodatkowo uzyskały jednego zawodnika za dobre wyniki uzyskiwane na koniec sezonu w zawodach z cyklu FIS Cup, a są to: Austria, Niemcy i Słowenia.

Austria – 7
Niemcy – 7
Słowenia – 7
Polska – 6
Norwegia – 6
Czechy – 4
Pozostałe państwa – 3

Kalendarz na zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego nie został jeszcze ustalony. Najprawdopodobniej zostanie opublikowany na początku czerwca.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.